5 tipů na letní dovolenou u moře

Redakce

Za chvíli tu bude ten zásadní moment roku, kdy bude třeba se rozhodnout, kdy a kam letět na dovolenou. Jste fanouškem povalování u moře s koktejlem nebo knížkou v ruce? Tady máte pár doporučení, která byste měli vzít v úvahu.

Boa Vista, Kapverdy

Písečné pláže výhledem na oceán. Návštěvníci jsou příjemně překvapeni čistotou ubytovacích kapacit i přívětivostí personálu. Pokud nebudete mít zrovna náladu na moře, můžete se osvěžit v některém z hotelových bazénů a zdejší vířivce. Pokud stojíte o autentický kontakt se zdejší kulturou, navštivte molo Santa Maria, kde se každý den vyskytují rybáři a zpracovávají úlovek.

Místo je vhodné pro rodiny s dětmi. Zdejší hotely poskytují osušky s denní výměnou za čistou. Zdarma si můžete půjčit i lehátko nebo slunečník.

Marsa Alam, Egypt

Některé ze zdejších hotelů jsou vsazeny do nádherných zahrad, načež budovy jsou vystavěny ve specifické architektuře Orientu. I zdejší doménou jsou ryby, Marsa Alam byla kdysi jen malou rybářskou vesnicí. Oblast je celoročně slunná a na maximu, co se týče slunečných hodin. Zdejší příroda je úchvatná. V dokonale čisté vodě na pobřeží můžete zaznamenat výskyt menších korálových ostrůvků. Zdejší hotely nabízí plnou výbavu: několik barů, tematických restaurací, diskotéky i nákupní pasáže. Některé cestovní kanceláře nabízí ubytování pro dítě v ceně letenky, a to za velmi přátelskou cenu, zvláště v mimosezonním období.

Nungwi, Zanzibar

Pláž na korálovém útesu s výhledem na Indický oceán je patrně nejexotičtější vzpomínkou, kterou si budete pamatovat celý život. Specifická svahilská kultura a pohostinnost zdejších lidí vám zajistí ten nejpohádkovější relax. Letovisko je uzpůsobeno tak, aby vyhovělo sportovním nadšencům, dobrodruhům toužící poznat novou kulturu, ale také kliďasům, kteří se chtějí dobře najíst, napít a osvěžit ve vodě. Množství zdejších obchodů a barů vás nenechá chladnými. Budete litovat, že jste si nepřivezli celý set kufrů, abyste si skrze nádherné suvenýry ze Zanzibaru mohli přivést i zdejší atmosféru.

Marina di Orsei, Sicílie, Itálie

Na pláže Mariny di Orsei se dostanete ze zdejších hotelů pohodlně pěšky, ale oproti předchozím destinacím nabízí odlišný zážitek a specifické prostředí. Pláže Mariny di Orsei jsou totiž lemované borovými lesy. Navíc nabízí výhodu velmi nízké zalidněnosti i v hlavní sezóně. Italská příroda je fascinující. Okolí zálivu obklopují vápencové skály, které přitahují pěší turisty a horolezce. Milovníci ptactva, přivezte si své dalekohledy! Ústí řeky Cedrino je plné zajímavých druhů.

Burgas, Bulharsko

Nemusíte letět na druhou stranu planety, abyste si odpočinuli u moře a účastnili se zajímavých aktivit. Výhodou Burgasu je pro Čecha časová dostupnost. Letadlo do této destinace létá z několika letišť v naší zemi a cesta trvá přibližně dvě hodiny. Vedle všudypřítomné arménské architektury a kultury, která vás pohltí, je Bulharsko jako letní dovolená oblíbené díky zdejší kuchyni, která není nepodobná té naší. Zejména hotelové kuchyně se přizpůsobují turistům z Česka, a proto je jednoduché narazit na naše pivo nebo vídeňský řízek. Místní i turisté zde pěstují ve velkém vodní sporty. Možná aby všem po vydatném jídle vytrávilo.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *