Dovolená nemusí stát majlant aneb rady a tipy, jak ušetřit při cestování

Plánujete dovolenou, ale již nyní kalkulujete s každou korunou? Pak věřte, že dobře promyšlená a naplánovaná dovolená nemusí vyjít draho. Připravili jsme pro vás pár jednoduchých triků, které vám určitě přijdou k duhu.

Letenky

Chcete-li získat levně letenky, musíte být připraveni pružně zareagovat, když se objeví chybový tarif leteckých společností. Tak nejlépe získáte letenku doslova za hubičku. Existují i stránky, které to hlídají, abyste nemuseli projíždět různé letecké společnosti.

Za letenku lze ušetřit i tak, že budete cestovat nalehko. Laciné letenky jsou téměř vždy spojeny s hmotností zavazadla, počítejte tedy s tím, že vyrazíte nalehko. To znamená koupit si vše potřebné až na místě anebo zajistit, abyste tam kam cestujete, své věci již měli.

Pobyty u moře

Pokud nepoletíte, ale zvolíte jinou možnost dopravy (například autobus), pak využijte nabídek last minute, které dokáží ušetřit tisíce. Tady je potřeba počítat s tím, že na dovolenou vyrazíte třeba druhý den. Domluvte si to proto předem vše v práci. Je potřeba reagovat okamžitě.

Jídlo

Najděte si na internetu, kolik co stojí v destinaci, kam míříte. Pamatujte, že někdy stačí opustit turistickou zónu a nakoupíte mnohem levněji a kvalitněji. Někdy se vyplatí vzít si na dovolenou potraviny sebou a někdy zjistíte, že na daném místě vyjdou ještě levněji. Levněji vás samozřejmě vyjde, když si budete sami vařit ve srovnání s restauračním stravováním. Rovněž se vyhněte hotelovým snídaním, kde je téměř vždy jídlo předražené. To už vás vyjde levněji snídaně v nedaleké kavárničce.

Ubytování

Líná pusa holé neštěstí. Věřte, že i ubytování v Chorvatsku nemusí zruinovat vaši peněženku. Ubytování v soukromí vás vyjde mnohem lépe než hotel. Hledejte slevy, rodinné penziony, kde mají flexibilní ceny. Nebojte se zeptat na výhody. Ubytování vyjde také levněji, když vyrazíte po sezóně, kdy je však ještě stále krásné počasí.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *