Chorvatsko letecky All Inclusive a léto 2024

Nechte se unést kouzlem chorvatského pobřeží s našimi balíčky Last Minute Chorvatsko a užijte si letecký zájezd do Chorvatska v roce 2024. Rezervujte si svou last minute dovolenou do Chorvatska ještě dnes a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství a relaxaci na jednom z nejkrásnějších přímořských míst v Evropě!

Chorvatsko letecky Last Minute v roce 2024

Toužíte po dobrodružství a nečekaných zážitcích? Potom je Chorvatsko ideální destinací pro vás. Chorvatsko letecky All Inclusive od Viamare vám umožní objevit kouzlo chorvatského pobřeží a historie za skvělé ceny. Nechte se unést malebnými plážemi, úchvatnými historickými památkami a pohostinností chorvatské kultury. Letos vás čeká také Řecko, Černá Hora, Kypr, Bulharsko a Španělsko.

Památky a Last Minute Chorvatsko

Nabídkami v rámci Chorvatsko First Minute a Chorvatsko Last Minute to teprve začíná. Ve hře je i řada dalších, zajímavých zemí, jako je Černá Hora, Kypr, Bulharsko a Španělsko. Stačí se podívat do katalogu Viamare. Co vám mohou nabídnout?

Řecko

  • Parthenon v Athénách – ikona antické architektury, symbol řecké civilizace a majestátní pozůstatek starověkého světa.
  • Chrám boha Dia v Olympii – místo starověkých olympijských her, které nabízí pohled do dávné historie a kultury Řecka.

Černá Hora

  • Kotor – malebné městečko v Černé Hoře s úchvatným historickým jádrem a majestátnými hradbami, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.
  • Ostrov Sveti Stefan – luxusní letovisko na ostrově spojeném s pevninou malebnou kamennou cestou, které nabízí nezapomenutelné výhledy na Jaderské moře.

Kypr

  • Kyklopské zdi v Nikósii – impozantní zbytky starověkých hradeb, které odráží historii a bohatství kyperského dědictví.
  • Amfiteátr v Kourionu – antické divadlo s úchvatným výhledem na moře, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z kulturních akcí a koncertů.

Bulharsko

  • Nesebar – starobylé město se zachovalými středověkými hrady a kostely, které zůstává živým dokladem bohaté historie Bulharska.
  • Rila klášter – malebný klášterní komplex zasazený do horského prostředí Rily, který je známý svými freskami a architekturou.

Španělsko

  • Alhambra v Granadě – úchvatný muslimský palácový komplex, který je symbolem islámského umění a architektury ve Španělsku.
  • Sagrada Familia v Barceloně – nedokončený chrám Antoniho Gaudího, který je ikonou katalánské modernistické architektury a památkou UNESCO.

Chorvatsko First Minute a historie

Než se rozhodnete pro Chorvatsko First Minute, pojďme se společně podívat na kousek historie této země. Ať víte, na co se můžete těšit. Dějiny, které se na tomto území psaly po celá staletí a tisíciletí, uvidíte na každém kroku.

Prvními známými obyvateli této oblasti byli Ilyři a Dalmati, kteří zde žili již v pravěku. Později se na území dnešního Chorvatska usadili Řekové, kteří založili mnoho kolonií, a také Římané, kteří ovládli oblast a začlenili ji do své říše. Ve středověku se území dnešního Chorvatska stalo součástí Byzantské říše a později bylo dobyto a ovládnuto Franskou říší.

V 19. století se Chorvatsko stalo součástí Rakousko-Uherské monarchie, která ovládala většinu území dnešního Chorvatska až do rozpadu monarchie po první světové válce. Po druhé světové válce se Chorvatsko stalo součástí socialistické Jugoslávie, ale v roce 1991 vyhlásilo nezávislost.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *