Kde se natáčel Rod draka? Úchvatné lokality najdete v Británii, Španělsku i Portugalsku

Milovníci Hry o trůnu se konečně dočkali. HBO vytvořila napjatě očekávaný nový prequel, který se odehrává stovky let před oblíbeným seriálem. Rod draka, který byl na televizní obrazovky uveden letos v srpnu, je jistě seriálová událost roku pro všechny, kdo Hry o trůny nadšeně sledovali.

Pokud vás zajímá, kde se Rok draka natáčel, vězte, že to bylo na řadě velmi zajímavých lokací po celé Evropě. Od Portugalska přes Španělsko až po Velkou Británii, pojďte se podívat, které úžasné scenerie můžete v seriálu vidět.

Dlouhé tři roky po odvysílání posledního dílu Hry o trůny nás Rod draka zavede zpět do fantasy světa George R.R. Martina. V prequelu natočeném podle jeho románu Oheň a krev z roku 2018 zde sehrávají hlavní roli bojující kmeny a ohniví draci. Kromě úžasné výpravy se můžeme těšit na působivé herecké obsazení: Paddy Considine, Matt Smith a Emma D’Arcy, Olivia Cooke a Rhys Ifans, a dále Eve Best a Steve Toussaint.

Cáceres, Španělsko

Zatímco Hra o trůny se proslavila natáčením mnoha zásadních scén ve snovém Dubrovníku, tentokrát se do centra pozornosti dostává španělské město Cáceres. Toto méně známé středověké město je jedním z klíčových míst natáčení Rodu draka. Město zapsané na seznamu památek UNESCO vyniká kouzelnými dlážděnými uličkami, strašidelnými chrliči a nadpozemskou atmosférou. Díky tomu se při návštěvě Cáceres můžete vrátit v čase i vy.

Monsanto, Portugalsko

Tato úchvatně krásná vesnice vysoko v portugalských kopcích bude po natáčení filmu Rod draka ještě více navštěvována. Vesnice Monsanto, která byla na počátku 20. století oceněna jako “nejvíce portugalská vesnice v Portugalsku”, je poseta obřími balvany, kolem nichž si vesničané svérázným způsobem stavěli domy. Na vrcholu se nachází starobylý hrad a kamenná pevnost, která údajně pochází z doby před příchodem Římanů. Při procházce kolem hradních zdí pochopíte, proč si HBO vybrala právě toto místo pro nový seriál. Není třeba žádných speciálních efektů – místo skutečně má kouzelný a magický nádech samo o sobě.

Cornwall, Anglie

Podceňovaná Anglie není známá svými plážemi, ale dramatické pobřeží Cornwallu má rozhodně co nabídnout. U zdejšího pobřeží si filmaři vyhlédli ostrovní hrad zvaný Hora svatého Michaela. Zdejší hrad a budova pochází z 12. století a již více než 300 let je domovem lordů St. Levan, kteří si jej pronajímají od National Trust. Pokud se sem vydáte na dovolenou, očekávejte nádhernou přírodu, surfování a spoustu chutných cornwallských koláčků.

Peak District, Anglie

Dramatické kopce Peak Districtu nabízí milovníkům přírody úchvatný zážitek. V národním parku najdete nádherná vřesoviště, svěží svahy, údolí a jezera. Je to tedy ideální lokace pro natáčení nového seriálu HBO, nebo prostě jen pro vychutnávání si čerstvého vzduchu a nádherné krajiny.

Surrey, Anglie

Není náhodou, že lokace se hojně nachází právě ve Velké Británii. Velká část Rodu draka se natáčela ve studiích Warner Brothers v Leavesdenu v hrabství Hertfordshire (ano, v těch samých, kde se natáčel Harry Potter). To znamená, že Velká Británie byla docela příhodná i pro natáčení venkovních scén. Svou chvilku v záři reflektorů si užilo i Surrey se svými půvabnými vesničkami a venkovskými domy, loukami a přírodními lesy.

Trujillo, Španělsko

A konečně šestá scénická lokace nového seriálu Rod draka  nás zavede do středověkého Španělska. Město Trujillo je domovem jedněch z nejpůsobivějších římských ruin a samozřejmě také domácí španělské kuchyně, kterou si zde herci jistě náležitě užili.

ZDROJ: https://www.trafalgar.com/real-word/house-of-the-dragon-filming-locations/
ZDROJ obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *