Až na samý cíp Afriky. Objevte Jihoafrickou republiku

Afrika byla dlouhé roky přehlížena jako zcela nevhodná destinace pro výlet, natož skutečně odpočinkovou dovolenou. To je už ale minulostí. Černý kontinent se stále více a více otevírá turistům a přizpůsobuje se jejich požadavkům. Na jednu stranu tím určitě ztrácí své jedinečné tajemné kouzlo, ale alespoň můžeme objevit i tento zcela jedinečný kus světa, který nám doposud zůstával utajen.

Pokud chcete s Afrikou začít “zlehka” a nejprve se trochu seznámit s místní kulturou a zvyklostmi, pak je ideální volbou Jihoafrická republika. Sice to z Evropy není zrovna kousek, ale paradoxně má k našemu životnímu stylu tato země nejblíž. Liší se však co do přírody i kulturních památek a je opravdu o co stát! Hory, vodopády, vinice, nikdy nekončící pobřeží a zvířata, která u nás uvidíte jen v zoo. Pro cestovatele je tato země i poměrně finančně dostupná. Jen se připravte, že zde není tak bezpečno a bílí turisté vždy přitahují pozornost.

Co nevynechat

Jihoafrická republika má mnoho co nabídnout a je těžké vybrat jen několik zastávek. Přesto věřím, že tyto destinace nabízí vše, co si cestovatel může přát – kulturu i přírodu, klid i ruch velkoměsta.

Kapské město

Kapské město se svou Stolovou horou patří k nejikoničtějším místům z celé Jihoafrické republiky. Navštivte zde také botanické zahrady nebo Robben Island a o program na několik dní máte jednoduše postaráno. Můžete si také užít krásné pláže nebo vyrazit na výlet po vinicích. Kapské město je také centrem adrenalinových sportů, a tak pokud nemáte strach, s chutí do toho.

Apartheid

Jet do Jihoafrické republiky a neprojevit zájem dozvědět se více o tragické historii apartheidu je nejen škoda, ale také určitý projev neznalosti a neúcty. Bez toho, aniž byste pochopili, co se zde odehrávalo před mnoha lety, ale doteď v mnoha formách stále přetrvává, můžete jen stěží ocenit genius loci této země. Muzeum v Johannesburgu nebo právě již zmíněný Robben Island jsou ty nejlepší místa, kde si můžete rozšířit obzory.

Krugerův národní park

Tento národní park je vůbec největší v celé zemi. Tím pádem je i nejpopulárnější a ročně jej navštíví přes 2 miliony turistů. Jedná se o obrovskou přírodní rezervaci, kde můžete na vlastní oči vidět divokou africkou přírodu. Pokud chcete spíše něco méně přelidněného, můžete vyrazit do jiného z mnoha národních parků. Oblíbené jsou Pilanesberg nebo Addo.

Garden Route

Jedná se o jednu z nejpopulárnějších turistických atrakcí, takže zapomeňte na to, že byste po cestě jeli sami a mohli si užívat nerušeně dech beroucí výhledy. Mnohem spíše budete čelit náporu selfíčkářů, ale i tak to stojí za to. Jedná se o několik set kilometrů dlouhou trasu, která lemuje Indický oceán. Každou chvíli se vám tedy otevře úžasný výhled, kvůli kterému určitě budete chtít zastavit. Dobrým nápadem je vyhradit si na tuto cestu několik dní a po cestě využít zastávky na vinících nebo si udělat menší výlet po okolí.

Na den do Svazijska

Když už jste letěli stovky kilometrů až na jih Afriky, bylo by škoda zůstat jen v jedné zemi. Svazijsko je malá, ale velice přátelská země, která ráda vítá turisty z celého světa. Vyplatí se tam jet, pokud vás zajímá příroda a zvířata, protože nabízí celou řadu menších rezervací, které si v ničem nezadají se těmi jihoafrickými, a navíc nemusí být tolik přelidněné anebo plné turistů. Pokud chcete jet jen na jeden den, vyrazte raději hodně brzo ráno. Na hranicích to může docela trvat a určitě nechcete většinu dne pod horkých slunce strávit v koloně na hraničním přechodu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *