Nejděsivější ostrov Poveglia s mrazivou historií leží v Evropě u Benátek

Benátky patří k nejatraktivnějším místům světa, které ročně navštíví statisíce turistů. Málokdo ale tuší, že v těsné blízkosti leží malý ostrov, který je doslova ostrovem smrti. Je to ostrov Poveglia. Na toto místo se bojí vkročit i jinak otrlí záhadologové.

K tomuto ostrovu se váže spoustu legend. Na ostrově byly nalezeny jámy, kam se hromadně házely oběti morové epidemie. Podle odhadů zde bylo pohřbeno na sto tisíc lidí. Mezi lety 1793 až 1914 sloužila Poveglia jako místo karantény pro námořníky s podezřením na mor nebo jiné nevyléčitelné choroby. Z ostrova se stalo místo, odkud nebylo úniku – živí tu čekali na smrt vedle mrtvých.

This slideshow requires JavaScript.

V roce 1922 se na ostrově otevřela léčebna pro duševně choré. Reputaci tohoto místa to však nijak nezlepšilo. Spíše naopak. Pacienti si stěžovali, že zde slyší hlasy obětí moru a jejich stav se zhoršoval. Podle pověsti zde působil jeden sadistický lékař, který na pacientech uplatňoval drastické léčebné metody včetně lobotomie u kterých někteří umírali. Nakonec sám zešílel. Také začal slyšet hlasy a svůj život ukončil skokem, z věže.

Od roku 1968 je Poveglia zcela opuštěná. Italské úřady budovy zapečetili a celý ostrov se stal místem, kterému se místní lidé širokým obloukem vyhýbají. Vždyť údajně děs a hrůza z tohoto místa vyzařuje ještě dnes!

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *