Výhody celoročního cestovního pojištění | Kooperativa

Celoroční cestovní pojištění přináší spoustu výhod. Hodí se na služební cesty, dovolené i cesty na nákupy do zahraničí.

Poznejte výhody cestovního pojištění na celý rok

Sjednání cestovního pojištění do zahraničí je v dnešní době snadné. Už dávno nemusíte chodit na pobočku pojišťovny, už dávno nemusíte pojištění plánovat dlouho dopředu. Vše snadno zařídíte na pár kliků online ze svého mobilu – třeba i cestou na letiště, pokud byste to z nějakých důvodů náhodou nestihli dříve. Ovšem jde to ještě snadněji. Abyste před každým výjezdem za hranice nemuseli o cestovním pojištění vůbec přemýšlet, můžete zkusit cestovní pojištění celoroční.

Jak vybrat cestovní pojištění na míru?

Oproti jednorázovému cestovnímu pojištění nabízí celoroční varianta řadu výhod, které ocení jak protřelí cestovatelé, tak ti, kteří míří přes hranice třeba jen na nákupy.

Oba typy cestovního pojištění přirozeně poskytují plnohodnotnou pojistnou ochranu na cestách. Rozsahem a základními službami se obvykle neliší, oba také bývá možné sjednat s různě vysokými pojistnými limity podle potřeb zákazníků.

Jednorázové i celoroční cestovní pojištění proto zahrnuje jak lékařské ošetření v zahraničí, včetně dopravy do zdravotnického zařízení, tak úhradu hospitalizace či léků. Vztahuje se také na pojistné krytí nutných cestovních nákladů v případě ztráty cestovních dokladů. A samozřejmostí jsou také asistenční služby.

K celoročnímu cestovnímu pojištění lze přirozeně sjednat také řadu užitečných připojištění, jako například pojištění úrazu, zavazadel, odpovědnosti či storna zájezdu.

Na nic nezapomenout a navíc ušetřit

Celoroční cestovní pojištění ale navíc dokáže ušetřit spoustu starostí. Především vás zbaví nutnosti sjednávat si před každým výjezdem za hranice novou pojistnou smlouvu, čímž se zároveň snižuje riziko, že byste se před cestou zapomněli pojistit vůbec.

Dlouhodobá pojištění bývají sice klientům nabízena rovněž v rámci nabídky a doplňkových služeb ke kreditním kartám, nicméně s těmito produkty se obvykle pojí řada omezení, zejména ve výši pojistných limitů. Pro zákazníky je proto výhodnější spolehnout se na tradiční pojistné produkty, jako je například cestovní pojištění KOLUMBUS ABONENT u Kooperativy, u kterého navíc můžete získat 40% slevu při sjednání online a nabízí široké krytí s řadou benefitů.

Celoroční varianta pojištění v základní variantě tak udělá radost třeba všem sportovcům, kteří v ní najdou i pojištění aktivních sportů, takže ani pro lyžování v Alpách nebudou potřebovat žádná dodatečná připojištění.

S celoročním cestovním pojištěním nemusíte řešit ani délku pobytu v zahraničí. Vyplatí se jak při opakovaných krátkých jednodenních cestách, tak při delších výjezdech, neboť maximální délka jednoho souvislého pobytu může činit až 45 dní.

Kdy se hodí a vyplatí celoroční cestovní pojištění?

• Když cestujete častěji do zahraničí a opakovaně pobýváte v cizině (pracovní a služební cesty, studijní výjezdy).

• Když pravidelně vyrážíte s rodinou v létě k moři a v zimě na hory.

• Když jezdíte na nákupy přes hranice.

• Když navštěvujete příbuzné či známé za hranicemi.

Zdroj náhledové fotografie: pixabay.com

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *