Italská Taormina a nejkrásnější přírodní divadlo světa

Italská Taormina, ležící na severovýchodě Sicílie, je výjimečná svou historií, dochovanými památkami a polohou na skále nad mořem s výhledem na pevninskou Itálii a Etnu. Leží na pobřeží Jónského moře na hoře Monte Tauro. Kvůli svému neobyčejně příznivému mikroklimatu a nádherné přirozené poloze s výhledem na Jónské moře a s majestátní Etnou v pozadí je Taormina jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst v Itálii.

Toto pohádkové sicilské městečko, se stalo zdrojem inspirace pro takové umělce jako byli např. Dalí, Dumas, Wagner nebo Goethe. Slavný francouzský spisovatel Guy de Maupassant kdysy prohlásil: „Pokud byste mohli strávit pouze jediný den na Sicílii a zeptali jste se mě, co bezpodmínečně musíte vidět, odpověděl bych s jistotou – Taorminu!”  Pro Goetheho to bylo zase město, které nabízí návštěvníkům jeden z nejkrásnějších pohledů na světě”. 

Taormina je i v současnosti místem, kam rády vyrážejí celebrity. Je tedy docela možné sedět u stolku, u kterého nejednou večeřely Elizabeth Taylorová či Julia Roberts

Návštěvníky Taorminy bezesporu nejvíce okouzlí starořecké divadlo Teatro Greco ze 3. století př. n. l., které je často označováno za nejkrásnější přírodní divadlo na světě, zejména díky své výjimečné poloze. Starobylé sloupy rámují zasněženou Etnu, Messinský průliv s italským pobřežím v pozadí. Zdejší akustika je tak dokonalá, že divadlo, vytesané do skal hory Tauro v nadmořské výšce 206 metrů, dodnes slouží každé léto jako dějiště festivalu umění, filmu a hudby. Představení některého z řeckých klasiků hrané před západem slunce může být pro vás jedinečným zážitkem.

Oblíbenou zábavou každého návštěvníka tohoto kouzelného města je procházka hlavní promenádou města, Corso Umberto, podél řady restaurací, kaváren, butiků, starožitnictví a obchodů s keramikou. Pomalým tempem přejděte na malebné náměstí Piazza 9 Aprile, s kostelem Sant´Agostino z 15. století. Za povšimnutí určitě stojí zajímavá věž s hodinami Torre dell´Orologio. Příjemná procházka s pěknými výhledy vás zavede na mohutný středověký hrad vybudovaný na vrcholku hory Tauro, kde se kdysi rozkládala starověká akropole.

Své kouzlo také mají malebné taorminské uličky a vyhlídkové terasy. Taormina je zkrátka živoucí město s nezapomenutelnou atmosférou a nedosažitelným půvabem, kterým ještě žádný návštěvník neodolal. Určitě se zastavte v jedné z kaváren a dejte si klasický sicilský dezert, granitu. Přitom si prohlížejte Etnu, vypouštějící pomalu obláčky do sicilského nebe.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *