Pašování drog je nuda. Převážet se dají i zvířata nebo mrtví lidé

Také se na letištích bojíte zavazadlových kontrol? Většina z nás má ale obavy o váhu zavazadla, případně se strachuje, zda bude propuštěna nějaká paštika nebo štangle salámu na horší časy. Někteří “výtečníci” se ale přes kontrolu snaží pronést o poznání bizarnější věci. Nepřijde jim třeba vůbec zvláštní snažit se nenápadně propašovat třeba krokodýla nebo tygra. Nevěříte? Tyto příběhy vám potvrdí, že lidská vynalézavost i hloupost nezná mezí.

Tragická cesta s krokodýlem

Hned první příběh je sice možná na první pohled vtipný, ale závěr je natolik tragický, že by měl působit spíše jako výstraha. Neznámému cestujícímu na lince vnitrostátního letu v Demokratické republice Kongo se podařilo do zavazadlového prostoru propašovat krokodýla. Na jeho šílený přestupek by se snad ani nepřišlo, kdyby se naprosto vystresovanému zvířeti nepodařilo uniknout. Dostalo se na palubu letadla, kde samozřejmě vyděsilo všechny pasažéry. Ti se v panice nahrnuli do přední části letadla, což výrazně změnilo rozložení váhy a na malé letadlo to mělo velmi neblahý vliv. Pilot bohužel situaci nedokázal lépe zvládnout a asi kilometr před cílem letadlo havarovalo. Přežil pouze jediný pasažér a k tomu krokodýl. Zbylých dvacet lidí kvůli tomuto hloupému nápadu navždy opustilo tento svět.

Netradiční suvenýr

Naštěstí o poznání méně tragicky skončil incident, při kterém se mladá Thajka pokoušela do letadla propašovat v kufru mládě tygra. Malou šelmu uspala a dala ji do kufru, který vyplnila ještě několika dalšími plyšovými tygříky. Při zběžné kontrole by se tedy pravděpodobně na nic nepřišlo. Ochranka ale zaregistrovala podivné chování ženy i to, že měla nezvykle velký kufr, a podrobila zavadlo rentgenové kontrole. Zde už ženě plyšoví tygříčci nebyli nic platní, jelikož na rozdíl od reálného mláděte nemají kosti.

Převoz svatého

Pracovníci athénského letiště šli toho dne normálně do práce a ani omylem by je nenapadlo, že v zavazadle jednoho cestujícího objeví při kontrole lebku člověka a další kosti. Jednalo se o 42letého kyperského mnicha, který cestoval v doprovodu dvou kompliců. Policie posléze zjistila, že ostatky patřily řeholní sestře Eleně Vathiadou, která zemřela v roce 2007. Usvědčený mnich se bránil s tím, že převáží ostatky svaté, které chce uložit do kyperského kláštera, kde celý život sloužila. Tamní arcibiskup Chrysostomos II. ovšem označil toto zneuctění za svatokrádež a požadoval pro povedenou trojici trest. Viníci byli však pouze na tři měsíce postaveni mimo svou běžnou službu a trestu za krádež se jim podařilo vyhnout.

Kvůli drogám cokoliv

Pašeráci drog používají zřejmě stále drastičtější metody. Za převoz drog jim musí nejspíš náležet taková odměna, že jim to stojí i za to nechat si dobrovolně zpřerážet nohu. Chilský pašerák zašel při pokusu pronést drogy přes barcelonské letiště velmi daleko. Dobrovolně si nechal nadvakrát zlomit nohu. Balíčky s kokainem však neschoval jako vycpávky do sádry na pochroumané končetině – nechal si celou sádru z drogy rovnou vyrobit! Velice inovativní řešení, nemyslíte? V Chile mu dokonce celá kamufláž bez potíží prošla a do letadla skutečně nastoupil se sádrou vyrobenou z kokainu. Jenže v Barceloně už měl kvůli pašování vroubek, a tak si tam na něj pořádně posvítili a jeho tajnou skrýš odhalili. Nakonec se ukázalo, že muž převáží drogy ještě v dalších zavazadlech – dohromady měl u sebe 4,85 kg kokainu.

Posmrtná cesta

Sluneční brýle a kolečkové křeslo – na těchto dvou klíčových prvcích stavěl plán Gitty Jarantové a její nevlastní dcery. Obě ženy měly v plánu dopravit z Liverpoolu do Berlína 91letého Curta Jaranta. Až doposud na tom není nic zas tak divného, ale zde to nekončí – klíčovou zápletku totiž představuje to, že muž byl už po smrti. Matka s dcerou se jej totiž rozhodly pohřbít jej do rodné hroudy. A jak víme, převozy zesnulých jsou pěkně drahá záležitost, tak se to rozhodly provést to po svém. Posadily proto nebožtíka do pojízdného křesla, jeho mrtvolný pohled skryly pod tmavá skla a na letišti oznámily, že muž spí. Když pravda vyšla najevo, měly dokonce ještě dost drzost tvrdit, že stařík musel zemřít až na letišti. Když jej naposledy kontrolovaly, prý ještě dýchal. Jejich počínání jim naštěstí neprošlo.

Pašování je tedy každopádně věc zakázaná a nic podobného vám nedoporučujeme. A i když tyto případy patří k těm skutečně extrémním, dennodenně se na letištích odehrávají podobné scénky, byť třeba s méně nebezpečnými předměty. Minimálně z dovolených si určitě všichni dovážíme řadu věcí, které nemusí být úplně v pořádku. Lidé to ale často ani neví, nebo prostě sází na benevolenci letištních kontrol.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *